Üyelik Sözleşmesi

Guzelev.com.tr Kullanıcı - Müşteri Sözleşmesi

1. Sözleşmenin onaylanması

Guzelev.com.tr üyesi olmak istiyorsanız, önce kayıt formunu doldurmanız ve Guzelev.com.tr üyelik sözleşmesi hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz gereklidir. Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren Guzelev.com.tr sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir.

2. Hizmetlerin Tanımı

Guzelev.com.tr sözleşmesini onaylayan üyeler, internet ortamında guzelev.com.tr sitesinden alışveriş yapma imkanına sahip olur.

3. Guzelev.com.tr üyelik sistemi

 • Guzelev.com.tr üyesi kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahip olur.
 • "Kullanıcı adı" üyeye özeldir ve aynı "kullanıcı adı" iki farklı üyeye verilmez.
 • "Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifre'nin seçimi ve korunması tamamı ile kullanıcının sorumluluğundadır. Guzelev.com.tr, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kullanıcının Guzelev.com.tr üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kullanıcı adını ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem Guzelev.com.tr'ye "login" olmak şeklinde tanımlanır.

4. Üye'nin yükümlülükleri

Üye Guzelev.com.tr servislerinden yararlandığı sırada,

 • Kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olmasını, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini,
 • Guzelev.com.tr tarafından verilen servislerin telif hakkının
  Guzelev.com.tr'a ait olduğunu,
 • Guzelev.com.tr tarafından sağlanan servislerde ve yayınlanan ürünlerde bazı hallerde 18 yaşından büyüklere ait bilgilerin yer alabileceğini bu sebeple Guzelev.com.tr'un sorumlu olmayacağını,
 • kullanıcı adı olarak kullanılabilecek rumuzları genel ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun olmasını,
 • Guzelev.com.tr servislerini kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemelerin tamamı ile kullanıcının rızası dahilinde olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı Guzelev.com.tr'dan tazminat talep etmemeyi,
 • Guzelev.com.tr'den izin almadan Guzelev.com.tr servislerini ticari ya da reklam amacıyla kullanmamayı,
 • Kurallara aykırı davrandığı takdirde Guzelev.com.tr'nin gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu,
 • Üye "kullanıcı" adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu,
 • Müşteri sistem üzerindeki satın alma işlemini geçerli bir kredi kartı aracılığı ile yapmak zorunda olduğunu, kredi kartı geçerliliği onaylanmadığında sistemden alışveriş yapamayacağını
 • Müşteriler mal teslimi sırasında istenildiği takdirde geçerli bir kimlik kartı göstermek, ilgili kimlik bilgilerinin kaydedilmesine izin vermek ve ilgili yerlere imza atmak zorunda olduklarını imza atmadıkları takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyebileceğini,
 • Ürün bir başka şahıs tarafından teslim alınıyor ise ürünü teslim alan kişi, Guzelev.com.tr adına ürünü kendisine teslim eden kişinin "ürünü kendisine gönderen kişiyi tanıdığına dair" ibraz edebileceği belgeyi imzalamak zorunda olduğunu, belge imzalanmadığı takdirde ürünün teslim edilmeyebileceğini ve dolayısı ile siparişin gerçekleşmemiş sayılacağını

  Kabul ve taahhüt etmiştir.

5. Guzelev.com.tr'ye verilen yetkiler

 • Guzelev.com.tr herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Guzelev.com.tr'nin üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.
 • Kullanıcı adı ve şifresi Guzelev.com.tr tarafından müşteriye sunulacak başvuru alanlarının doldurulmasından sonra geçerli olacaktır. Guzelev.com.tr tüm alanları doldurmuş olan müşterilerinin ya da şifresi olduğu halde bağlanmakta olan müşterilerin yeni bir şifreye sahip olmalarını ya da şifrelerini kullanmalarını keyfiyen süresiz olarak engelleyebilir.
 • Guzelev.com.tr kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.
 • Guzelev.com.tr'nin satışları, kendi stokları ile sınırlıdır.
 • Guzelev.com.tr, müşterinin onayı olmadan Guzelev.com.tr bünyesinde, müşteriye yönelik her türlü reklam ve promosyon faaliyetlerinde bulunmasını, Guzelev.com.tr bünyesinde bulunan müşteri bilgilerini kullanarak gerçekleştirilmesini destekleyebilir ya da bu faaliyetleri bizzat yürütebilir.
 • Guzelev.com.tr'da satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü Guzelev.com.tryea aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde Guzelev.com.tr hatayı düzeltecek şekilde ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.
 • Guzelev.com.tr.com üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir. Guzelev.com.tr ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir.

6. Fiyatlar

Ürünlerin para birimleri ürün gruplarına göre EURO, DOLAR ya da TÜRK LİRASI gibi değişiklik gösterebilir. Döviz cinsinden olan ürünlerin Türk Lirasına dönüştürmede Merkez Bankası Döviz satış kurları kullanılmaktadır.

7. Ürün Teslimatı

Internet üzerinden Kredi Kartı ile yaptığınız tüm alışverişler üyelik formunda ya da sipariş formunda belirttiğiniz gönderi adresine (faturanız ve sipariş ettiğiniz ürünler) kargo ile teslim edilir. Böylece Internet üzerinden teslim edilmesini istediğiniz sizin tarafınızdan gönderi adresinin doğru girildiğini kabul etmiş olursunuz.

Ürün teslimatı aşamasında, kargo görevlisi siparişte kullandığınız Kredi Kartını göstermenizi buna ek olarak da kimliğinizi (Nüfus Cüzdanı ya da Ehliyet gibi) gördükten sonra faturayı imzalttırıp ürününüzü size teslim eder.

Kargo ile gerçekleştirilen ürün teslimatı sürecinde müşteri sistemde belirtilen adreste bulunamaz ise müşteriye kargo elemanı tarafından ziyaret notu bırakılır. Müşteri üç gün içinde ziyaret notu üzerindeki araması gereken telefon numarasını aradığı takdirde teslimat aynı adrese ücret karşılığı gerçekleştirilir. Aksi taktirde Guzelev.com.tr destek hattı olan 0232 479 12 12 arayıp teslimat durumunu öğrenerek yeniden teslimin yapılmasını ister. Ya da info@guzelev.com.tr  adresine Internet üzerinden yaptığı alışverişine ilişkin verilen sipariş numarasını belirterek siparişi hakkında bilgi almak istediğini belirten bir mail gönderip yanıt alabilir. Teslimat süreleri, guzelev.com.tr adresinin ana sayfasında bulunan Teslimat bölümünde belirtilen süreler içerisinde gerçekleştirilir.

8. Ürün İadesi

Ürünlerin orijinal amlajları açılmadığı sürece ürün iadesi 7 gün içerisinde yapılabilir. Prosedür Mesafeli Satış sözleşmesindeki gibi işleyecektir.

9. Guzelev.com.tr kayıtlarının geçerliliği

Üye bu sözleşmeden doğabilecek itilaflarda Guzelev.com.tr defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş, ve bilgisayar kayıtlarının HUMK 287. Madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, belirten Guzelev.com.tr kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

10. Uygulanacak Hükümler

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK vesair) uygulanacaktır.

11. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İZMİR Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

12. Yürürlük

Kullanıcı üyelik formunu doldurduktan, sistemi kullanarak hizmet aldıktan ya da sipariş verdikten itibaren bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

13. Fesih

Guzelev.com.tr ya da kullanıcı (Müşteri)  dilediği zaman bu sözleşmeyi sona erdirebilir.

14. İstek ve şikayetlerinizi bildirmek

Guzelev.com.tr hakkında sormak istediklerinizi ya da varsa şikayetlerinizi web@guzelev.com.tr adresine bildirebilirsiniz..